HGS İçin Gerekli Evraklar PTT Bankalar

HGS İçin Gerekli Belgeler

HGS hızlı geçiş sistemi etiketi almaya giderken yanımızda bulunması gereken evrak yada belgeler

Değerli okurlarımız bu yazımızda HGS almaya giderken yanımızda olması gereken HGS için gerekli evraklar hakkında yaklaşık  iki dakikanızı ayıracağınız bir zamanla HGS için gerekli belgeler ve dikkat etmeniz gerek hususlar hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Öncelikle HGS elektronik etiketi alacak iki grup müşteri var olmakta bunlar gerçek kişiler yani araç sahibi şahıs olanlar ve tüzel kişiler yani araç ruhsat sahibi şirket, kurum vb olanlar için gerekli evraklar.

a) Tüzel Kişi Araçları HGS  İçin Gerekli Evraklar

1. Araç ruhsatı
2. Şirket yetkilisi olduğunu gösterir belge (vekaletname ve/veya yetki belgesi, imza sirküleri) ve kimlik gerekmektedir.

b) Şahıs Araçları HGS  İçin Gerekli Evraklar

1. Araç ruhsatı
2. TC kimliklikleri ile birlikte başvuru yapıp ilgili formları doldurduktan sonra HGS etiket bedeli 5 lira (HGS etiketini veren bankalarda bu ücret ödenmeyecek) ve 1. Sınıf Araçlar (otomobil) için en az 30 lira

Dikkat ! HGS başvuru formunu doldurduktan ve sözleşmenizi imzaladıktan sonra sözleşmenin 1 adet fotokopisini almanızı tavsiye ederiz.

Bütün bu işlemler neticesinde kullanıcıya 2 adet etiket verilecek olup 1. etiket araç ön iç camına yapıştırılacak, 2. etiket ise ruhsata (müsait olan herhangi bir yere) yapıştırılacak şekilde teslim edilecektir.

Benzer:
HGS gerekli evraklar
HGS için gerekli belgeler

 

HGS İçin Gerekli Evraklar PTT Bankalar” üzerine 20 düşünce

 1. BEN ALMANYADA YAŞIYORUM BUSENE 7 ayda izine cikacagim ani arabala Türkiye ye gidecegim bu HGS
  nasıl alacağım Kapıkule de varmı nasıl olacak lütfen bilgi verirmisiniz

   
 2. bana pttyim satıyorsunuz kardeşim 8 10 madelik sösleşme her arac deyişdirdiğimizde hgsmi alacağız babam hasta nasıl olacak şimdi noteremi getireyim pttyemionun icin milet marsta sizin nerede olduğnuz beli bahattin catalbaş düzce

   
 3. HGS bulunmayan araçlara kaçak geçiş izni veriyorsunuz daha sonra postanelerde HGS bulundurmuyorsunuz. Mecburmuyum ben satılan bankalardan hesap açtırmaya?,bankalardan HGS almaya?. Bankalar hesabı olmayana HGS vermiyor.GEÇİŞ SÜRESİNİN ÜZERİNDEN 5 GÜN GEÇTİ.HALA HGS niz PİYASADA YOK .BEN HGS BULAMIYORUM. MECBURMUYUM CEZALI ÖDEMEYE .AKLIMA BUNLAR BİLİNÇLİ YAPILDIĞI GELİYOR. HGS BULAMAYANLARA CEZALI ÖDEME YAPTIRACAKMIŞSINIZ GİBİ GELİYOR.İLGİLİLERE SESLENİYORUM SÜREYİ UZATMANIZ GEREKİYOR

   
  • aynı dertten bende mağdurum.Batmanda 1.sınıf hgs yok.K.maraşa giderken urfa otoban girişinde de çıkışında da bulamadım.ptt görevlisine sordum. ne zaman gelir dedim?kardeşim 10 günden beri 1.sınıf hgs yok dedi belli olmaz dedi.Bu ülke maalesef muz cumhuriyeti.Birşeyi zorunlu kılıyorlar ama alt yapı yok.Ben de bulamadım şimdi 4.gün.Eğer bulamassam geriye tek bir yol kalıyor bunu icat edene bol bol selam söylemek..

    
 4. Büyükşehir olmuş K.Maraş, neyime lazım!! Koskoca şehirde ceza ödeyeceğim, ödeyemiyorum .. Hgs alacağım alamıyorum, ne alakası war demeyin! Bir şehirin itibarı işlerini kolayca halletmenle alakalıdır. Dünden beri yağmurda rüzgarda dolaşıyorum. Bulamadım., bulamıyorum. Sonra kardeşim deniyor!!

   
 5. Sayın yetkililer Benim sorum HGS ile ilgili, bizler yurtdışında yaşayan kişiler olarak senede bir sefer araba ile Türkiye’ye varıyoruz. Cam’a ve ruhsata yapıştıralacak deniyor? Nasıl olacak ruhsat başka bir ülkeye ait acaba o ruhsata yapıştırma yetkimiz varmı bizler için sorun olacak, acaba KARTLI olan değişik araba’larda kullanma imkanı varmı? Yoksa yurtdışındakiler için bir çözüm getirmenizi bekliyoruz.
  Cevabınızı bekliyoruz…
  Saygılarımla
  Frankfurt 

   
 6. Sayın yetkililer Benim sorum HGS ile ilgili, bizler yurtdışında yaşayan kişiler olarak senede bir sefer araba ile Türkiye’ye varıyoruz. Cam’a ve ruhsata yapıştıralacak deniyor? Nasıl olacak ruhsat başka bir ülkeye ait acaba o ruhsata yapıştırma yetkimiz varmı bizler için sorun olacak, acaba KARTLI olan değişik araba’larda kullanma imkanı varmı? Yoksa yurtdışındakiler için bir çözüm getirmenizi bekliyoruz.
  Saygılarımla
  Frankfurt 

   
 7. Sayın yetkililer Benim sorum HIZLI GEÇİŞ SİSTEMİ ile ilgili, bizler yurtdışında yaşayan kişiler olarak senede bir sefer araba ile Türkiye’ye varıyoruz. Cam’a ve ruhsata yapıştıralacak deniyor? Nasıl olacak bizler araba değiştiriyoruz bizler için sorun olacak, etiketli cam’a acaba KARTLI olan değişik araba’larda kullanma imkanı varmı? Yoksa yurtdışındakiler için bir çözüm getirmenizi bekliyoruz.SaygılarımlaFrankfurt Musa Işık  

   
 8. oto alım satım yapmaktayız araç aldığımız yerler farklı illerde haftada 5 araç farklı illerden aldığımız araçlara nasıl hgs veya ogs alabiliriz o araçla sadece 1 sefer köprü ve otoban kullanılacak ne yapıcaz köprü otoban kullanmıcaz mı..

   
 9. iki adet binek aracım var biri otomobil biri minibüs her ikiside hususi HGS kart alırken her ikisinede ayrı ayrı mı alacağım? tek HGS ile geçiş yapabilirmiyim

   
   • bukadar saçma bişey olamaz benim ruhsatlı aracım yok emanet araç alıyorum kullanmak için araç aldığım kişilerinde hgs kgs ogs ile uzaktan yakından alakası bile yok kgs almıştım rahat kullanıyordum amaç neeeeee ??? şimdi adamın üç aracı var üç tanemi hgs alacak saçmalığa bak yaaaa bu paralar kimlere peşkeş çekilecekkkk anlamıyorum amaç üzüm yemek değil amaç vatandaşın 5 kuruşuna gözünü dikmekkkk ””’ bu hgs yi bulanlara getirenlere yüksek sevgi ve saygılarımı sunuyorummmm anladı onlarrrrr ????

     

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.