HGS Nasıl Alınır ? HGS Nereden Alınır? Ücretsiz HGS

HGS nasıl alınır? HGS nereden alınır? Bedava hgs almak için ne yapmalıyız? HGS veren bankalar hangileri? çok az zaman ayırarak yazımızı okuduğunuz takdirde bütün sorulara bu yazımızda cevap bulacaksınız. Artık köprü ve otoyollarda otomatik insansız Hızlı Geçiş Sistemi HGS devri başladı. Peki HGS etiketinizi nerelerden ve nasıl alacağız. Gişelerden kartlı geçiş devri 31 Ocak 2013 itibari ile son bulması beklenmekte, otoyol ve köprülerde özellikle gişelerde çözümün bu olduğuna inanılmakla birlikte HGS sorunlarıda bitmek bilmiyor tabi. Peki HGS etiketi almak için ne yapmamız lazım? HGS Etiketi Nereden Alınır?

hgs hizli gecis HGS Nasıl Alınır ? HGS Nereden Alınır? Ücretsiz HGS

HGS nasıl ve nereden alınır? Ücretsiz HGS

HGS etiketi ve HGS kartı PTT şubelerinde ve karayollarının giriş ve çıkışında bulunan PTT noktalarından temin edilebildiği gibi anlaşmalı bankalardan da temin edilebilir.  HGS ücreti 5 TL olarak belirlenmiş ancak bazı bankalardan 5 TL vermeden yani bedava olarak HGS nizi alabilirsiniz. Ücretsiz HGS veren bankalar Garanti, İş Bankası, Albaraka olup bu bankaların HGS ücretsiz verme şartları genel bilgilerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

HGS Nasıl Alınır ?

HGS elektronik etiketi alacak geçek kişiler için PTT şube yada noktalarına araç ruhsatı ve kimliklikleri ile birlikte başvuru yapıp ilgili formları doldurduktan sonra HGS etiket bedeli 5 lira ve 1. Sınıf Araçlar (otomobil) için en az 30 lira yüklenmesi gerekmektedir.

Tüzel kişiler için (şirket, kurumlar) araç ruhsatı, şirket yetkilisi olduğunu gösterir belge (vekaletname ve/veya yetki belgesi, imza sirküleri), Nüfus cüzdanı gerekmektedir.

Bütün bu işlemler neticesinde kullanıcıya 2 adet etiket verilecek olup 1. etiket araç ön iç camına yapıştırılacak, 2. etiket ise ruhsata yapıştırılacak şekilde teslim edilecektir.

 

VN:F [1.9.22_1171]

HGS Borc Sorgulama "Bizi Değerlendirin"

Rating: 4.0/5 (16 votes cast)

HGS Nasıl Alınır ? HGS Nereden Alınır? Ücretsiz HGS” üzerine 23 düşünce

  1. ARAÇ ŞİRKET ARACI VEKALETİM VAR VEKALETTE PTT Yİ BELİRTMİYORMUŞ HGS ALAMIYORUM YA KARDEŞİM SİZ NEYİN KAFASINI YAŞIYORSUNUZ AMACINIZ SOYMAK DĞİLMİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>