HGS Nasıl Alınır ? HGS Nereden Alınır? Ücretsiz HGS

HGS nasıl alınır? HGS nereden alınır? Bedava hgs almak için ne yapmalıyız? HGS veren bankalar hangileri? çok az zaman ayırarak yazımızı okuduğunuz takdirde bütün sorulara bu yazımızda cevap bulacaksınız. Artık köprü ve otoyollarda otomatik insansız Hızlı Geçiş Sistemi HGS devri başladı. Peki HGS etiketinizi nerelerden ve nasıl alacağız. Gişelerden kartlı geçiş devri 31 Ocak 2013 itibari ile son bulması beklenmekte, otoyol ve köprülerde özellikle gişelerde çözümün bu olduğuna inanılmakla birlikte HGS sorunlarıda bitmek bilmiyor tabi. Peki HGS etiketi almak için ne yapmamız lazım? HGS Etiketi Nereden Alınır?

HGS nasıl ve nereden alınır?

HGS nasıl ve nereden alınır? Ücretsiz HGS

HGS etiketi ve HGS kartı PTT şubelerinde ve karayollarının giriş ve çıkışında bulunan PTT noktalarından temin edilebildiği gibi anlaşmalı bankalardan da temin edilebilir.  HGS ücreti 5 TL olarak belirlenmiş ancak bazı bankalardan 5 TL vermeden yani bedava olarak HGS nizi alabilirsiniz. Ücretsiz HGS veren bankalar Garanti, İş Bankası, Albaraka olup bu bankaların HGS ücretsiz verme şartları genel bilgilerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

HGS Nasıl Alınır ?

HGS elektronik etiketi alacak geçek kişiler için PTT şube yada noktalarına araç ruhsatı ve kimliklikleri ile birlikte başvuru yapıp ilgili formları doldurduktan sonra HGS etiket bedeli 5 lira ve 1. Sınıf Araçlar (otomobil) için en az 30 lira yüklenmesi gerekmektedir.

Tüzel kişiler için (şirket, kurumlar) araç ruhsatı, şirket yetkilisi olduğunu gösterir belge (vekaletname ve/veya yetki belgesi, imza sirküleri), Nüfus cüzdanı gerekmektedir.

Bütün bu işlemler neticesinde kullanıcıya 2 adet etiket verilecek olup 1. etiket araç ön iç camına yapıştırılacak, 2. etiket ise ruhsata yapıştırılacak şekilde teslim edilecektir.

 

 

HGS Nasıl Alınır ? HGS Nereden Alınır? Ücretsiz HGS” üzerine 24 düşünce

 1. ARAÇ ŞİRKET ARACI VEKALETİM VAR VEKALETTE PTT Yİ BELİRTMİYORMUŞ HGS ALAMIYORUM YA KARDEŞİM SİZ NEYİN KAFASINI YAŞIYORSUNUZ AMACINIZ SOYMAK DĞİLMİ

   
 2. Konya ankara gaziantep ve mersinde aradim bu lanet seyi yok hic bir yerde tam 7 aracim ceza yiyecek bunun sorumlusu kim veyaceza geldiginde ben kendimi nasil savunacagim ???

   
 3. Selam ben yurdisinda yasayan vatandas bizler kgs mizi yasin tatilde degistirebilecegizmi ve gecen hafta ben turkiyede degistiremedim ruhsat yok diye ayrica su komu spot tunda bunuda belirseniz iyi olur selamlar dervis
  Yildirim

   
 4. hgs etiketimi garanti bankasından aldım.etiketin araç ön camın iç kısmına yapıştıralacağı hakkında bir yazı olmadığı için, hgs etiketimi ön cam dış yüzeyine yapıştırdım sökerken çip dışındaki kağıt bölümler bozuldu,çip camın dış yüzeyinde kaldı,bu şekilde kullanılırmı,yoksa değiştirmem mi lazım nasıl değiştirebilirim

   
 5. kgsmi nasıl hgsye çevire bilirim çünkü kgs kartımda 100 tl miktar bulunmakta ve bunun boşyere çöpe gitmesine vicdanen razı değilimve ptt şubesi biz çeviremiyoruz dedi…

   

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.