HGS Sorgulama İşlemleri; HGS Ceza ve Geçiş İhlali Sorgulama

HGS Sorgulama veya diğer adıyla HGS Geçiş İhlali Sorgulama yapmak için gereken sadece aşağıda vereceğimiz linke girmeniz, araç plakanızı yazarak bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu sayfadaki veriler tamamen bilgi amaçlıdır. Son 2-3 güne ait HGS Geçiş İhlali kayıtları henüz yansımamış olabilir.

HGS Ceza Sorgulama 21 HGS Sorgulama İşlemleri; HGS Ceza ve Geçiş İhlali Sorgulama

BURAYA TIKLAYINIZ > HGS Sorgulama < BURAYA TIKLAYINIZ

* Ceza tarafınıza tebliğ edilmeden veya tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde ödeme yapılması halinde , geçiş ücreti hariç 10 (on) kat idari para cezası üzerinden %25 indirim hakkından yararlanılarak ödenmesi mümkündür.

HGS Geçiş İhlali cezaları ve tüm HGS sorunları ile ilgili irtibat bilgileri. HGS Ceza Sorgulama Email: [email protected]   

HGS ilgili soru ve sorunlarla ilgili nereye yada nerelere ulaşılmalıdır?

HGS Ceza Sorgulama Sistemini kullanmak için buraya tıklayınız.

OGS-HGS ABONELERİNİN HANGİ ŞERİTLERİ KULLANMALARI GEREKMEKTEDİR? Sürücü, İdare tarafından kurulmuş sistemlerde kendisinin kullandığı ödeme sistemine ait giriş ve çıkışta bulunan şeritleri, kurallara uygun olarak kullanmak zorundadır. Bu şeritlerin dışındaki çıkış şeritlerinden geçiş yapılması halinde cezalı geçiş ücreti tahakkuk ettirilir”. OGS ve HGS ayrı geçiş sistemleri olup, her abonenin kendi şeridinden geçiş yapması gerekmektedir. Aksi durumda 11 kat cezalı geçiş ücreti tahakkuk ettirilir.

HGS Sorgulama Sistemini kullanmak için buraya tıklayınız.

hgs gecis ihlali sorgulama HGS Sorgulama İşlemleri; HGS Ceza ve Geçiş İhlali Sorgulama

OGS-HGS DEN KAÇAK GEÇİŞ YAPILMASI DURUMUNDA NE YAPILMALIDIR? sistemlerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 7 (yedi) gün içinde OGS abonesi (yeni üyelik) olunması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

HGS Sorgulama Sistemini kullanmak için buraya tıklayınız.

HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda ise; geçiş yapılan plaka üzerine 7 (yedi) gün içinde HGS abonesi (yeni abonelik) olunması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır. Bu nedenle geçiş yapılan şerit bilgisi önem arz etmektedir.

OGS şeridinden geçiş ihlali yapan bir kişi ihlal yapılan araç için 7 günlük sürede HGS abonesi olursa cezası normal ücrete çevrilemeyecektir. Aynı şekilde HGS den geçiş yapan bir sürücü 7 günlük sürede geçiş yapan araç için OGS abonesi olması durumunda geçiş ihlal cezası normal ücrete çevrilmeyecektir. 

HGS Ceza Sorgulama Sistemini kullanmak için buraya tıklayınız.

HGS İLE İLGİLİ SORU VE SORUNLARDA NEREYE BAŞVURULMALIDIR?

HGS sorgulama sistemine ait işlemler PTT Genel Müdürlüğü tarafından yapılmakta olup, HGS’ ye ait geçiş ve ihlal bilgileri Karayolları Genel Müdürlüğü veritabanından görülememektedir. HGS ile ilgili [email protected] e-mail adresine, 444 17 88 PTT Çağrı Merkezine veya PTT Şubelerine başvurulması gerekmektedir. HGS ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve HGS geçiş ihlal cezalarına, http://hgsmusteri.ptt.gov.tr adlı internet sayfasından ulaşılabilmektedir. HGS Sorgulama Sistemini kullanmak için buraya tıklayınız.

VN:F [1.9.22_1171]

HGS Borc Sorgulama "Bizi Değerlendirin"

Rating: 4.0/5 (23 votes cast)

HGS Sorgulama İşlemleri; HGS Ceza ve Geçiş İhlali Sorgulama” üzerine 35 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>