HGS Sorgulama İşlemleri; HGS Ceza ve Geçiş İhlali Sorgulama

HGS Sorgulama veya diğer adıyla HGS Geçiş İhlali Sorgulama yapmak için gereken sadece aşağıda vereceğimiz linke girmeniz, araç plakanızı yazarak bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu sayfadaki veriler tamamen bilgi amaçlıdır. Son 2-3 güne ait HGS Geçiş İhlali kayıtları henüz yansımamış olabilir.

HGS sorgulama işlemi yapmak için buraya tıklayın

BURAYA TIKLAYINIZ > HGS Sorgulama < BURAYA TIKLAYINIZ

* Ceza tarafınıza tebliğ edilmeden veya tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde ödeme yapılması halinde , geçiş ücreti hariç 10 (on) kat idari para cezası üzerinden %25 indirim hakkından yararlanılarak ödenmesi mümkündür.

HGS Geçiş İhlali cezaları ve tüm HGS sorunları ile ilgili irtibat bilgileri. HGS Ceza Sorgulama Email: [email protected]  

HGS ilgili soru ve sorunlarla ilgili nereye yada nerelere ulaşılmalıdır?

HGS Ceza Sorgulama Sistemini kullanmak için buraya tıklayınız.

OGS-HGS ABONELERİNİN HANGİ ŞERİTLERİ KULLANMALARI GEREKMEKTEDİR? Sürücü, İdare tarafından kurulmuş sistemlerde kendisinin kullandığı ödeme sistemine ait giriş ve çıkışta bulunan şeritleri, kurallara uygun olarak kullanmak zorundadır. Bu şeritlerin dışındaki çıkış şeritlerinden geçiş yapılması halinde cezalı geçiş ücreti tahakkuk ettirilir”. OGS ve HGS ayrı geçiş sistemleri olup, her abonenin kendi şeridinden geçiş yapması gerekmektedir. Aksi durumda 11 kat cezalı geçiş ücreti tahakkuk ettirilir.

HGS Sorgulama Sistemini kullanmak için buraya tıklayınız.

HGS Kaçak Geçiş

OGS-HGS DEN KAÇAK GEÇİŞ YAPILMASI DURUMUNDA NE YAPILMALIDIR? sistemlerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 7 (yedi) gün içinde OGS abonesi (yeni üyelik) olunması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

HGS Sorgulama Sistemini kullanmak için buraya tıklayınız.

HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda ise; geçiş yapılan plaka üzerine 7 (yedi) gün içinde HGS abonesi (yeni abonelik) olunması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır. Bu nedenle geçiş yapılan şerit bilgisi önem arz etmektedir.

OGS şeridinden geçiş ihlali yapan bir kişi ihlal yapılan araç için 7 günlük sürede HGS abonesi olursa cezası normal ücrete çevrilemeyecektir. Aynı şekilde HGS den geçiş yapan bir sürücü 7 günlük sürede geçiş yapan araç için OGS abonesi olması durumunda geçiş ihlal cezası normal ücrete çevrilmeyecektir. 

HGS Ceza Sorgulama Sistemini kullanmak için buraya tıklayınız.

HGS İLE İLGİLİ SORU VE SORUNLARDA NEREYE BAŞVURULMALIDIR?

HGS sorgulama sistemine ait işlemler PTT Genel Müdürlüğü tarafından yapılmakta olup, HGS’ ye ait geçiş ve ihlal bilgileri Karayolları Genel Müdürlüğü veritabanından görülememektedir. HGS ile ilgili [email protected] e-mail adresine, 444 17 88 PTT Çağrı Merkezine veya PTT Şubelerine başvurulması gerekmektedir. HGS ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve HGS geçiş ihlal cezalarına, http://hgsmusteri.ptt.gov.tr adlı internet sayfasından ulaşılabilmektedir. HGS Sorgulama Sistemini kullanmak için buraya tıklayınız.

 

HGS Sorgulama İşlemleri; HGS Ceza ve Geçiş İhlali Sorgulama” üzerine 37 düşünce

 1. HGS hesabımında çok ufak bir bakiye eksikliğinden dolayı kaçak geçiş yaptığım için cezalı geçiş ücreti ile karşı karşıyayım,hakbuki OGS sisteminde bu olmuyordu.
  Bende fazla para yükledim aylardan beri fazla para HGS hesabımda duruyor ne faiz nede başka bir avantajı var,halbuki cezalı olan o tek geçiş normal geçiş ücreti olarak bu çerçevede değerlendirebilir yani cari heap şeklinde bir sistem ile tutulsa hesaplar bu sorunlar olmaz.
  Üstelik emekliyiz 1.000 TL.aylığımız var evin kirasını zor ödüyoruz,birde 165 TL lik ceza belimizi büktü.
  HGS yetkililerinden anlayış bekliyoruz.

   
 2. PLAKALI ARACA HGS ALDIM VE DOLUM YAPTIM GEÇİŞLERİN HEPSİNDE KAÇAK GEÇİŞ OLARAK GÖSTERDİ GİŞENİN BİRİNDE POLİS MEMURUNA BU DURUMU İZAH ETTİM VE BANA ETİKETİN ARIZALI OLABİLECEĞİNİ VE ARAÇIN KARTINDAN OTOMATİK OLARSAK ÜCRETİN KESİLECEĞİNİ SÖYLEDİ FAKAT BANA 148.50 TL PARA CEZASI GELDİ LÜTFEN BU DURUMU DÜZELTİN MİLLETİ MADUR ETMEYİN

   
 3. 28.11.2013 tarihinde Çamlıca gişelerinden geçip Gebze gişelerinden çıktım ama ceza yazıldı bakiyem de var anlamadım 148 TL ceza geldi. 30.11.2013 tarihinde Gebze Gişelerinden girdim çamlıca gişelerinden çıkıncada 165 TL ceza yazıldı lütfen bu hatayı düzeltin.
  Şimdiden teşekkür ederim.

   
  • hgsborcsorgulama.com PTT resmi internet sitesi değildir, bizler sadece HGS hakkında genel bilgi vermekteyiz, hataların düzeltilmesi için ilgili resmi kuruma ait düzeltme formu ve linkler yazımızda verilmiştir, ilginize teşekkür ederiz.

    
 4. bakiyemiz olduğu halde cezalı işlere tabi kalıyoruz hani her şey tamamdı ogs de rahattık 10 da geçiş hakımız vardı bakiyemiz olmadığı halde bu nasıl her şeytamamdı

   
 5. Anlaşılır gibi değil İzmir’den aydın yönüne gidiyorum. Yılda bir defa geçerim ya da geçmem otobandan. KGS vardı. karşı tarafta yetkili biri var . PTT kapalı … Girişte bir kaç km önce de 7 24 saat hizmetinizde gibi bir pano… insan ne güzel diyor bu devlet ya da sistem iyi çalışıyor… diyor.. geldik gişelere kgs hgs olmuş… biz de canbaz ve jimnastik kurallarını hiçe sayarak ölümü göze alarak karşı tarafa geçtik… ilgili arkadaş elimdeki kartı aldı bir cihaza okuttu.. fiş verdi… en yakın ptt ye git bu fişi de dikkate alsınlar dedi…Ptt fişi-mişi dinlemedi bizden 4.25 tl aldı. Dönüşte de her halde HGS miz şurdan geçelim de ceremesi neyse öderiz. Geldik Uşak ptt ye para yatıracağız adam almaz ben bilmem … ne yatıracağınızı… Birde baktık cezamız 24… küsür… normal vatandaş olarak görevimizi yapmak için daha ne yapsak acaba… bu sistem özelleşmiş… iyi olmuş Osmanlı Devletindeki mültezim sistemine benziyor… yani vatandaşı soyma vasıtası… bir de aracın geçeceği kulvar… hızla geliyorsun ve ilk defa geliyorsun …. senin aracına uyan delikten geçersen tamam geçmezsen yandın…. bu elektronik sistem plakayı görmüyormu…. oradan benim aracımın ne olduğu yazmıyormu…..BU YAZIYI OKUYACAĞINIZI VE BANA CEVAP VERECEĞİNİZİ HİÇ SANMIYORUM…. ÇÜNKÜ AMACINIZ PARA KAZANMAK…. VATANDAŞIN BATIDA OLDUĞU GİBİ BİR BİREY VE DEVLET TARAFINDA TUZAĞA DÜŞÜRÜLMEYECEĞİNE İNANMAK ZOR….

   
 6. AYNI ZULME BENDE UĞRADIM.NEREYE GİTSEM MERSİNDE BANKALAR DA PTT DE DAHİL HGS BULAMADIM.DEVLET BUNU ÇIKARTTIĞINA GÖRE GİŞESİNDE SATIYODUR DEDİK KALMADI DEDİLER MECBUREN HGS OLMADAN GEÇTİK 200 TL CEZA YAZMIŞ İNSAFSIZLAR.BU CEZALARIN SİLİNMESİ GEREK EĞER VİCDANLARI VARSA…

   
 7. katılıyorum arkadaşlar size ben devlet memuruyum hergün devlet için çalışıyorum emek veriyorum hakediyorum ama lanet olsun dedirtiyorlar insana. gidip bankaları dolandıran vergi kaçıran adamların borçlarını siliyorlar benim hgs olmasına rağmen 11 kat ceza gelmiş . tek kelimeyle lanet olsun. vatandaşın cebindeki parayı nasıl çalarız diye etmedikleri oyun kalmadı

   
 8. 02 03 2013 tarihinde bana ait olan aracımın fsm köprüsünden geçtiği mesajı geldi ancak ben ve aracım fsm köprüsünden geçmedik bu yanlışın düzeltilmesini arz ederim .bu olay yaklasık 8 ay önce aynısı olmuştu itiraz etmiştim cevap olarak bana yanlışlık olduğu cevabı geldi

   
 9. Aracımda HGS var ama yanlışlıkla OGS gişesinden geçiş yaptım bi cezai işlem görecekmiyim? Eğer ceza yediysem düzeltme şansım varmı ve nasıl gerçekleştirebilirim?

   
 10. SLM ARKADAŞLAR DEVLETİN İNSANLARA GÜZEL KIYAGIDIR SAKIN UNUTMAYIN BU KIYAGI GECİŞ YAPTIKTAN SONRA ONKAT ÖDÜYORSUN DERDINIDE KIMSEYE ANLATAMIYORSUN SAG OLSUN DEVLETIMIZ

   
 11. bu lanet hgs yi devlet kendi gişelerinde bankalarında bulundurmazsa nasıl alacağım 31 ocak günü antepten yola çıktım tüm ptt şubelerinde diyor 2 ptt şubesine uğradım işbanka garantiye onlarca bankaya gittim hiçbirinde hgs yok. antepte gişe çıkışındada yok. adana girişinde yok.mersin giriş çıkışında yok. ankarada yok geredede yok istanbulda yok. yok oğlu yok. sen kartını satmıyorsun vatandaşa 10 katı ceza. iş yoğunluğumdan bugünde almayı unuttum 450 lira ceza haram zıkkım olsun develtede alanada satanada yiyenede. bu devleti çarpan çalan çırpan herkese helal hoş olsun çaldıkları para. bu lanet devlet herşeyi hak ediyor. günah değilmi araba aldık ötv vergisi %40. ötv vergisi üzerinden %18 kdv. ulan verginin vergisi olurmu. yakıt alıyorsun %68 vergi. yol girişlerinde hiç bir yerde geçiş kartı satmıyorsun kart karaborsa olmuş vatandaşa 10 katı ceza. haram zıkkım olsun.

   
 12. Çamlıca gişelerden geçtim hgs okumadı, kartaldan çıkış yaptım 148 ceza dedi, 20 dakika sonra aynı güzergahtan geri döndüm kartal otobana giriş yeşil yaktı çamlıca gişelerden çıkarken kaçak dedi ???????????????? sisteme hazır değildinizde ne milletin canını yakıyorsunuz?? bu durumu kim düzeltecek ben bu cezaları ödeyecekmiyim??????? bir bilen varmıdır?

   
 13. bana durmadan ceza geliyor ptt de sorgulamada bakiyem gözüküyor size o kadar mail attım ilgilenen yok sadece anlıyamadıgım mailiniz geliyor ben bu cezaları ne yapıcam

   
 14. 2 ay önde hgs den kgs bakiyem yetmediği için kaçak geçiş yaptım.
  33 tl lik borcu sisteminizde görüyorum, ödemek istiyorum.
  tebligat elime ulaşmadı. ptt tebligat olmadan ödeme yapamazsınız diyor.
  nereden ödeme yaparak sisteminizden kalkmasını sağlayabilirim?
  Teşekkürler.

   
 15. 24.11.2012 tarihinde KGS bakiyem yetmediği için galiba HGS den geçiş ihlali yaptım. Ancak gişelerin önünde yazan yazıya göre hemen ertesi gün OGS aldım ki cezalı durum oradan kesilsin. Ama ne mümkün, OGS içindeki bakiyemde azalma var ancak OGS hattını arıyorum bizde kaçak geçiş görünmüyor deniyor. Hatta HGS nin numarasını verip orayı aramamızı istiyor. HGS yi aradığımda sistem bozuk şimdi göremiyorum sonra arayın deniyor. Ama asıl bomba şu; görevli “eğer HGS den geçiş ihlali yaptıysanız OGS den düşmez, HGS Kartı alıp oradan düşürmeniz gerekecek deniyor. Bu nasıl sistem bozukluğudur anlamadım. Yani şimdi hem 74,00 TL verip OGS alıyorum. Üstüne birde 60,00 TL verip HGS alıyorum, hatta bakiye yetmediği için bir de 79,00 TL ödüyorum.

   
  • Sayın Mercan HGS gişesinden geçiş yaptığınız için 1 hafta içerisinde HGS etiketi almanız durumunda geçiş ücretiniz HGS hesabınızdan tahsil edilir. 5 TL HGS ücreti ve 30 TL minimum para yüklemek yeterli olacaktı. İlginiz ve değerli yorumlarınız teşekkürler

    
   • DÜN AYDIN-İZMİR OTOBANINDAN HGS’DEN ÇIKIŞ YAPTIM. 33 TL UYARISI VERDİ. BUGÜN DE GARANTİ BANKASINDAN HGS BAŞVURUSU YAPTIM. DÜNKÜ GEÇİŞİM BURDAN TAHSİL EDİLECEK Mİ? YA DA BAŞKA YERDEN ÖDEME YAPABİLİR MİYİM? 3 GÜN SONRA TEKRAR AYNI OTOBANDAN GEÇİŞ YAPACAĞIM.

     

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.